• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa kojarzona jest w medycynie już prawie 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, skoro więc podawana stara w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później doświadczyłam ona przeobrażenia i powstał obecny system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To styl wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka oznacza się skokowym ciśnieniem, wysoką amplitudą i błędem okresowości. Podstawową cechą fali istnieje jej prędkość rozchodzenia, która istnieje silniejsza od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali skłonne istnieje z kwot wyzwolonej energii, i i z gęstości strumienia, czyli dawki energii wpadającej na całość powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które zajmują moc w mieszkaniu dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest niezadowalający natomiast nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Gdy to w zespole działa?
Rehabilitacja z użyciem fali uderzeniowej brana jest przede pełnym spośród przyczyny na domowe poczynanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a oraz na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem ostatniego stanowi dotrzeć do tworzenia efektu przeciwbólowego, który tłumaczy kilka teorii. Jedyna spośród nich ocenia o obniżeniu napięcia mięśniowe, inna zaś o poprawie latania i obniżeniu stanu zapalnego. Sukcesem tychże dzieł stanowi istotny spadek intensywności bólowej i poprawa metabolizmu komórkowego. Tym samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm oraz ekonomiczniejsze mikrokrążenie. Przepływ farbie w tkankach sprawia, że spośród układu zbierane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z użyciem fali uderzeniowej zajmują się wielką dostępnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Categories: Motoryzacja

Comments are closed.